English

Banori në Derviçan: E vlerësojmë vizitën e Mitsotakis, jemi minoritet grek

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vizita e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis në Derviçan të Dropullit është pritur me interes nga banorë të zonës.

- Advertisement -

Një prej tyre tha për Euronews Albania se bën pjesë te minoriteti grek dhe se ata e vlerësojnë vizitën e tij.

Ai u shpreh se edhe kryeministri Edi Rama vjen shpesh në zonë dhe nënvizoi se të drejtat e tyre respektohen.

“Patjetër që e vlerësojmë se jemi minoritet. E vlerësojmë krahas kryeministrit grek, patjetër edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Gjithmonë vjen në Derviçan, gjithmonë vjen në minoritet Edi Rama. Të drejtat tona janë shumë më të mira. Jo, njësoj”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?