Bardhi: Flamur Noka mik me oligarkun e madh, ja pse nuk flet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në “Now me Erla Mëhillin” se Flamur Noka mund të ketë vetë lidhje me oligarkët.

Më herët Noka akzoi Bashën dhe Bardhin për lidhje me oligarkët, duke thënë se ka qenë vetë prezent për të dëshmuar diçka të tillë, gjë që sipas Bardhit vërteton se ai vetë i ka këto lidhje.

“Fakti që nuk i përmendin dot oligarkët, fakti që janë borxhli tyre apo të lidhur me ta nuk do të duhet të bëjë të hedhësh baltë mbi tjetrin,” – u shpreh deputeti.

- Advertisement -

Bardhi tha se nuk ka asgjë më të shenjtë se integriteti i tij dhe nuk është peng i asnjë biznesmeni apo krimineli.

“Zotërisë i kam thënë në një mbledhje grupi parlamentar se nëse do të bësh debat se kush është i shitur tek Edi Rama dhe kush është i blerë nga Edi Rama hajde ulemi këtu në format grupi parlamentar, ftojmë dhe mediat të vijnë dhe ta bëjmë me transparencë këtë debat sepse unë nuk kam asgjë për të fshehur,” – deklaroi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Incidenti vdekjeprurës me trena në Indi, mbi 100 trupa të paidentifikuar

Autoritetet indiane bënë thirrje të vazhdueshme më 6 qershor që familjarët të ndihmojnë në identifikimin e mbi 100 trupave që ende kanë mbetur në...

Braverman: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë, çfarë tregoi studimi në Kukës

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman, ka paralajmëruar një valë të re emigrantësh shqiptarë që pritet të kalojnë Kanalin e Le Mans-it këtë verë. Sipas...

Sulmi në digën në Ukrainë, reagon BE: Krim lufte, Rusia do të mbajë përgjegjësi

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel ka reaguar pas sulmit rus në digën e Nova Kahovkës të Ukrainës. Në një postim që ka bërë në...

TË FUNDIT

Incidenti vdekjeprurës me trena në Indi, mbi 100 trupa të paidentifikuar

Autoritetet indiane bënë thirrje të vazhdueshme më 6 qershor që familjarët të ndihmojnë në identifikimin e mbi 100 trupave që ende kanë mbetur në...

Braverman: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë, çfarë tregoi studimi në Kukës

Sekretarja e Brendshme britanike, Suella Braverman, ka paralajmëruar një valë të re emigrantësh shqiptarë që pritet të kalojnë Kanalin e Le Mans-it këtë verë. Sipas...

Sulmi në digën në Ukrainë, reagon BE: Krim lufte, Rusia do të mbajë përgjegjësi

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel ka reaguar pas sulmit rus në digën e Nova Kahovkës të Ukrainës. Në një postim që ka bërë në...

Vjosa Osmani takon Lajçak dhe Eskobar

Presidentja e  Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim këtë të martë përfaqësuesin special të BE-së për Dialog, Miroslav Lajçak, si dhe të dërguarin...

Zelensky mbledh Këshillin e Sigurimit pas sulmit në digë

Pas sulmit në digën në Ukrainë, Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mblodhi sot Sigurinë e Këshilli të Ukrainës. Mësohet se kreu i administratës presidenciale të Ukrainë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×