English

Bariu nga Fieri: I ftoj politikanët të vijnë, nuk kam as stallë për bagëtitë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ledjon Liçi, 23-vjeç punon prej disa vitesh si bari në Fier.

- Advertisement -

Në një lidhje të drejtpërdrejt për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai ju ka bërë thirrje politikanëve që të kthejnë sytë nga bujqësia, pasi të rinjtë po ikin dhe askush nuk po kontribuon për vendin.

Mes tjerash ai theksoi se bujqësia duhet të ketë një dorë nga shteti.

“Të vijë njëherë ministrja këtu. Edhe politikanët të vijnë një herë kë tu të shohin se si është situata. T’i japin drejtim situatës. Rinia ngelën  rrugëve të botës. T’i japim drejtim vendit  tonë dhe ta zhvillojmë Shqipërinë. Duhet të kemi pak ndihmë nga shteti”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?