Basha takime në Tiranë: Të ardhurat e shqiptarëve, më të ulëtat në Evropë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës “Bajram Curri”, ku bisedoi me banorë të kësaj lagjeje.

Përmes një postimi në facebook, Basha shkruan se të ardhurat e shqiptarëve në raport me çmime janë më të ulëtat në Europë, ndërkohë që korrupsioni është më i larti.

Ai shton se sot Shqipëria ka nevojë për një qeveri që të mund të shndërrojë potencialin e vendit në të mirë të qytetarëve të vetë.

- Advertisement -

“Me banorët pranë shkollës “Bajram Curri”, për të dëgjuar zërin e tyre, shqetësimet por dhe idetë që ata kanë për te dalë nga kjo situatë e vështirë ekonomike.

Sot, të ardhurat e shumicës së shqiptarëve në raport me çmimet, janë më të ulëtat në Europë, sepse fatkeqësisht korrupsioni në Shqipëri është në nivelet më të larta.

Shqipëria ka një potencial të jashtëzakonshëm, thjesht duhet ta shndërrojmë në të mirë të qytetarëve dhe jo të një grupi njerëzish të lidhur me pushtetarët”, – shkruan kreu demokrat.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bonus për shtresat në nevojë, Mete: Do ta ndajmë brenda këtij viti

Pas pensionistëve që marrin bonus 5000 lekë këtë fundvit, qeveria do të miratojë shpërblim edhe për shtresat në nevojë. Lajmin e bën të ditur, Ministri...

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euronews Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

TË FUNDIT

Bonus për shtresat në nevojë, Mete: Do ta ndajmë brenda këtij viti

Pas pensionistëve që marrin bonus 5000 lekë këtë fundvit, qeveria do të miratojë shpërblim edhe për shtresat në nevojë. Lajmin e bën të ditur, Ministri...

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euronews Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

Balla në Kongresin e PS: Rënie drastike e vrasjeve, prioritet hetimi i 21 janarit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla në fjalën e tij në Kongresin e PS bëri një përmbledhje të arritjeve policisë së shtetit që nga mbarëvajtja...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×