English

“Bashkimi në PD ka filluar”- Alimehmeti detaje për Këshillin Kombëtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e nesërme pritet të mbahet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Rithemelimit, të kryesuar nga Sali Berisha.

- Advertisement -

Është bërë me dije se në këtë mbledhje do të diskutohet për dy ndryshime statutore, duke hapur rrugën grupit të deputetëve të Gazment Bardhit që të bëhet pjesë e strukturave të Rithemelimit.

Për të folur me këtë në Euroneës Albania ishte i ftuar anëtari i Këshillit Kombëtar, Ilir Alimehmeti.

Ai tha se do të ketë diskutime dhe ndryshime përsa i përket bashkimit të PD-së.

“Presim rrugën institucionale.  Kuvendi paraprihet nga një mbledhje e kryesisë  e cila vendos pikat dhe agjendën përkatëse dhe më pas i parashtrohet Kuvendit. Jam i bindur se nesër do të ketë diskutime. Do të ketë ndryshime dhe diskutime përsa i përket bashkimit të PD-së.”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?