English

Bayern shpallet kampion në minutën e fundit, Dortmund bën ‘gafën’ fatale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bayern Munchen ka mundur të shpallet kampione e Bundesligës në Gjermani në frymën e fundit.

- Advertisement -

“Bavarezët” triumfuan 1-2 në transfertë ndaj ekipit të Kolnit. Goli që e shpalli skuadrën bavareze kampione u shënua në minutën e 89-nga Musiala.

Coman kaloi mysafirët në epërsi në minutën e tetë, kurse barazimi erdhi në të 81-tën nëpërmjet Ljubiqiq nga penalltia.

Trofeun Bayernit ia dha një gabim fatal i Dortmundit, ku në ndeshjen më të rëndësishme të kampionatit nuk mori dot më shumë se 1 pikë me Mainzin.

Bayern dhe Dortmund e mbyllën kampionatin me 71 pikë, por tituli u takon bavarezëve për shkak të golavarazhit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×