English

Bayerni fiton me vështirësi, Sane goditet me shpullë nga trajneri kundërshtar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bayerni vijon ndjekjen ndaj Leverkusenit kryesues të Bundesligës gjermane, me bavarezët të cilët mposhtën minimalisht Union Berlin. Një përballje e dominuar në çdo aspekt nga të besuarit e Tuchel, por me shumë raste të shpërdoruara përpara portës kundërshtare. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, por me disa mundësi të mira nga vendasit.

- Advertisement -

Në fraksionin e dytë, ishte Guerreiro ai i cili kaloi në avantazh Bayernin, shënim me vlerën e 3 pikëve. Në minutën e 55 ishte Harry Kane ai që do të dyfishonte rezultatin, por me sistemin VAR që e anulloi golin për pozicion të parregullt. Deri në fund tentativat e të dyja skuadrave rezultuan jo të suksesshme, me ndeshje ne mbyllur në shifrat 1-0.

Një episode i pakëndshëm u regjistrua gjatë kësaj përballje, ku protagonist ishte sulmuesi Leroy Sane. Ky i fundit u godit me shpullë nga trajneri kundërshtar kroati Bjelica. Sulmuesi gjerman shkoi të merrte topin për të ekzekutuar një rivënie anësore, aty ku pas një debati u godit me shpullë nga trajner i Berlinit, me anësorin që iu kthye në të njëjtën mënyrë. Gjyqtari i ndëshkoi të dy protagonistët, me të kuq trajnerin dhe me kartonin e verdhë Leroy Sanenë, ndërsa edhe disiplina pritet të veprojë në vijim.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×