“BDI në Maqedoni si PD në Tiranë”, gazetari flet për ‘grindjet’ në partitë opozitare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Seladin Xhezairi, situatën brenda partisë BDI në Maqedoninë e Veriut e ka krahasuar me situatën brenda PD në vendin tonë.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se brenda grupit ka përplasje, ndërsa shtoi se kryeprotagonistët e ‘grupit të zjarrit’ që janë kundër Ali Mehmetit më parë kanë qenë në poste të larta shtetërore.

“Edhe në gjirin e partisë së Ali Mehmetit po ndodh diçka e afërt me PD në Tiranë. Kemi të ashtquajturin ‘grupi i zjarrit”. Ka një përplasje që nuk dihet se si ka për të përfunduar. Ka pasur shprehje. Ahmeti jo më larg se pardje, la të kuptohet se debati mes tyre duhet të zgjidhet brenda partisë.

- Advertisement -

Grupi i zjarrit nuk e ka shumicën e partisë apo në Këshillin apo Kuvendin qendror të BDI-së që do të duhet të vendos për këto. Pritet që ditët e ardhshme kjo zënkë të marrë fund, qoftë me arritjen e një marrëveshje për debatet mes tyre. Ata janë përplasur për zgjidhje kuadrosh dhe ajo që bie më shumë në sy, është se kryeprotagonist të grupit të zjarrit janë ato që kanë pasur goxha poste të larta pata disa vitesh.”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×