BE gati për sanksione të tjera ndaj Rusisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bashkimi Europian është gati të vendosë sanksione të tjera ndaj Rusisë për pushtimin e Ukrainës.

Deklarata është bërë nga Përfaqësuesi i Lartë, Josep Borrell, në përfundim të takimit të ministrave të Jashtëm dhe atyre të Mbrojtjes të vendeve anëtare.

Ai tha se masat e deritanishme përbëjnë një hap të rëndësishëm në qasjen e Unionit ndaj Rusisë dhe shtoi se bashkë me partnerët, blloku është i gatshëm të marrë masa të tjera.

- Advertisement -

“Masat kufizuese vazhdojnë të përbëjnë një pjesë të rëndësishme të qasjes sonë dhe ne jemi gati të marrim masa të mëtejshme bashkë me partnerët tanë. Ne do të vazhdojmë të koordinohemi me ta, në mënyrë që të vijojmë presionin ndaj Rusisë. Gjithashtu, ne do të vazhdojmë ta izolojmë Rusinë, ta mbajmë përgjegjëse për krime lufte, për shkelje të të drejtave të njeriut dhe ligjit ndërkombëtar. Ndërkohë do të vazhdojmë të mbështesim ekonomikisht, financiarisht, me ndihma humanitare dhe ushtarake Ukrainën”, u shpreh Borrell.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

TË FUNDIT

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...

Mesazhet në Kongresin e PS për 21 janarin, Klosi: Kam qenë në bulevard, secili…

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi tha në emisionin Review në Euronews Albania se 21 janari është një ngjarje që ka shenjuar PS. Ai...

Mesazhet për drejtësinë, Klosi: Goditje vetëm nga krahu jonë, duhet dhe krahu tjetër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Blendi Klosi, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin Review, në Euronews Albania, ku komentoi mesazhet për drejtësinë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×