English

Beleri rekurs në Gjykatë të Lartë kundër vendimit të SPAK për kallëzimin e tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fredi Beleri ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë kundër një vendimi të SPAK për të mos hetuar një kallëzim të bërë prej tij.

- Advertisement -

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës në kallëzimin e tij pretendonte për falsifikim të dy akteve që ndodheshin në dosjen hetimore ndaj tij, dëshminë e penalitetit dhe regjistrin e procedimeve penale të Prokurorisë së Vlorës.

Beleri kërkon shfuqizimin e vendimit të Prokurorisë së Vlorës që regjistroi procedimin penal për të.

Në Apelin e Posaçëm vendimi përfundimtar për Fredi Belerin do të shpallet më 25 qershor.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?