Benzema prezantohet në Arabinë Saudite, firmos kontratën e majme 2-vjeçare

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Karim Benzema është zyrtarisht lojtar i Ittihad në kampionatin arab. 35-vjeçari mbylli aventurën e tij me Realin e Madridit, ku qëndroi për 14 vite, ndërsa ashtu siç u raportua, u largua në fund të këtij sezoni. Këtë të mërkurë është bërë dhe prezantimi i bomberit francez, i cili firmosi një kontratë 2-vjeçare.

Sulmuesi do të përfitojë 200 mln euro në sezon, ndërsa në kontratën e nënshkruar do të përfitojë në total 400 milionë euro, ndërsa bazuar në performancën e tij ka të drejtën e vijimit të karrierës tek skuadra arabe. Prej ditësh Benzema kishte vendosur largimin nga Spanja, ndërsa toka arabe tanimë është në pritje të gjitha yjeve të futbollit, fillimisht me Ronaldon dhe tani me Benzemanë, ndërsa nuk përjashtohet dhe kalimi i Messit e Modric.

Benzema numëron 439 paraqitje me fanellën e Los Blancos, nga ku ka shënuar 238 gola. Në karrierën e tij ka luajtur vetëm për dy skuadra, Lionin dhe Realin, ndërsa Ittihad është ekipi i tretë për francezin, ndërsa ende nuk ka debutuar. Kutjojmë se Al-Ittihad u shpall kampione në sezonin që u mbyll, duke lënë pas ekipin e Al Nassr me të cilin aktivizohet C. Ronaldo.

- Advertisement -

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë i prezantoi publikut më datë 08.09.2023 draftin e përpiluar nga ajo me ndryshimet e sugjeruara të Kodit Zgjedhor...

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

TË FUNDIT

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë i prezantoi publikut më datë 08.09.2023 draftin e përpiluar nga ajo me ndryshimet e sugjeruara të Kodit Zgjedhor...

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...

Girona drejt titullit kampion i dimrit në Spanjë, “leksion” Barcelonës në transfertë

Girona është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në kampionatin spanjoll. Skuadra e Michel u rikthye në krye të tabelës së klasifikimit...

“Kjo është farsë-komedi”, mbështetësi i Belerit: Drejtësia të marrë parasysh faktet

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur këtë të hënë para GJKKO, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore për të dhënë vendimin nëse Fredi Beleri do të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×