Berisha: Basha të përgjigjet për aferat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nëse ka një njeri që duhet të pyetet për afera pas Edi Ramës dhe ministrave të tij, është Lulzim Basha.

Kështu u shpreh Sali Berisha në një deklaratë për mediat të enjten.

Berishatha se Lulzim Basha nuk mund të udhëtojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas tij, drejtësia amerikanen ka dosje për ish-kryetarin e partisë demokratike.

- Advertisement -

“Ka dosje përvëluese. Është i kapur peng nga Edi Rama. Basha ka një seri procesesh, ka procesin me FBI-në, me drejtësinë belge e në mos do të ndërhyjë edhe ndonjë drejtësi tjetër, pasi afera është ndërkombëtare”, u shpreh Berisha.

“Pyesni Lulzim Bashën pse u kthye nga Roma dhe nuk shkoi në SHBA. Nëse shkonte do të përballej me ligjin. Ku duhet të pyesni pse Edi Rama do të mbyllë dosjen e rusëve? Po dosja përvëluese Toyota Auris?, shtoi ai.

Berisha u kërkoi gazetarëve të investigojnë për këto çështje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. O sal si ka mundsi qe akoma ka njerez qe han mutin qe nxjer ti. Si paradoks ti non grata e thua qe esht Basha ne fakt qe kerkohet ne Amerike. Si ka mundesi qe te gjith zyrtaret amerikan takuan Bashen e jo ty. Mezi presim te shohim pas hekurave shum shpejt.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×