English

“Berisha krijoi përçarje”, Drini: S’e menduam që arrinim deri në këtë pikë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidatja e Partisë Demokratike për Vaun e Dejës, Klomentina Drini nuk do të tërhiqet nga gara e 14 majit, pavarësisht sulmeve të bëra nga Sali Berisha, i cili prezantoi kandidatin e tij Zef Hila për këtë bashki.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ajo theksoi se Berisha duke përdoru imazhin që ka krijuar ndër vite krijoi dhe përçarjen në PD.

Më tej ai theksoi se mendonte se lufta e dy palëve për vulën nuk do të arrinte deri në këtë pikë duke shpresuar se problemi do të zgjidhej brenda selisë blu.

“Ne kemi një faktor që është imazhi I Berishës ndër vite. Duke përdorur imazhin e tij, krijoj këtë përçarje, nuk e mendova asnjëherë se situata do të vijonte në këto faza. Mendova se lufta për situatën e vulës do të ishte zgjidh brenda selisë së PD-së. Nuk mund të lejojë që në Bashkinë tonë mos të kemi një zë të Bashkisë Demokratike. PD është më shumë se një individ, janë demokratët, ata duhet të përfaqësohen. Ky është qëllimi pse unë jam ndarë. Duhet të krijojmë një parti vlerash e jo një parti interesi. Ilir Meta nuk duhej të ishte favorizuar, nuk duhej të kandidohej për të. Duhet të kishte mandatin e deputetit”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?