English

GLOBAL WEEKEND/RENALDO SALIANJI

Media informative më e ndjekur në të gjithë Botën. Euronews Albania mbulon Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi. Informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative vetëm në ekranin e Euronews Albania.

GLOBAL WEEKEND/RENALDO SALIANJI

Dhunohet gazetari i Euronews Albania nga truprojat e Albin Kurtit

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci ka bërë me dije përmes një njoftimi në Facebook dhunën që i është ushtruar nga truprojat e Albin...

Avokati i Haklajve për kallëzimin ndaj Berishës: Kemi dorëzuar si provë një video…

Pas më shumë se 12 orësh në SPAK, motra e Haklajve, Aishe Haklaj deklaroi të premten se familja e saj ka ende besim te...

“Berisha krijoi përçarje”, Drini: S’e menduam që arrinim deri në këtë pikë

Kandidatja e Partisë Demokratike për Vaun e Dejës, Klomentina Drini nuk do të tërhiqet nga gara e 14 majit, pavarësisht sulmeve të bëra nga...

Deputetja e PDK: Kurti frikacak që nuk guxon të flasë për UÇK-në

Deputetja në Kosovë Ganimete Musliu, komentoi gjyqin në Hagë për ish-udhëheqësit e UÇK-së, Hashima Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. E ftuar në...

A mund të zhbëhet Gjykata Speciale? Deputetja Musliu: Do rëndonte situatën

Deputetja në Kosovë Ganimete Musliu, komentoi gjyqin në Hagë për ish-udhëheqësit e UÇK-së, Hashima Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. E ftuar në...

Pse qytetarët s’e dinë që ka zgjedhje në 14 maj? Ekspertja: Janë lodhur nga politika

Qytetarët e Tiranës nuk i konsiderojnë aq të rëndësishme zgjedhjet lokale sa i konsideronin një muaj më parë. Por qytetarët e Tiranës janë më të...

Deklarata e fortë e aktorit Morina: Politika na ka kërcënuar

Aktori Ardian Morina rrëfeu në një intervistë për Euronews Albania vështirësitë e sjelljes në skenë të shfaqjeve kritike. I pyetur nëse politika shfaq interes për...

Eksperti: Profesioni i mjekut në ‘shënjestër të robotëve’, mund të zhduket në 2 vite

Eksperti i teknologjisë, Gerond Taçi thotë se profesioni i mjekut është shumë i targetuar nga inteligjenca artificiale. Në një intervistë për Euronews Albania, Taçi u...

PSD i kërkon dorëheqjen Albin Kurtit | Rrusta: Po shkel demokracinë me Asociacionin

Partia Socialdemokrate në Kosovë ka paralajmëruar një protestë sot në orën 14:00, kundër Asociacionit. Sekretarja e kësaj force politike, Teutë Rrusta thotë se Asociacioni është...