PSD i kërkon dorëheqjen Albin Kurtit | Rrusta: Po shkel demokracinë me Asociacionin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Socialdemokrate në Kosovë ka paralajmëruar një protestë sot në orën 14:00, kundër Asociacionit.

Sekretarja e kësaj force politike, Teutë Rrusta thotë se Asociacioni është në dëm të Kosovës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Rrusta u shpreh se kryeministri Albin Kurti po shkel demokracinë.

- Advertisement -

“Pse kemi vendosur t’i themi dorëhiqu? Kundërshtimi i Asociacionit është edhe për faktin se mënyra sesi ata e kanë dhënë informacionin, përbën shkelje të demokracisë. Askush nuk ka mandat për të bërë një marrëveshje të tillë.

Sidomos kur dikush me lehtësinë më të madhe e bën këtë gjë, duke mos u ndjerë fare përgjegjës, të paktën për votuesit e tij, atëherë kjo përbën rrezik për demokracinë. Nëse një lider politik, një kryeministër i Kosovës është në gjendje që fjalën ta ndërrojë brenda natës dhe mos ta pranojë, kjo përbën rrezik”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tensionet në Veri, Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherazi dhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim ministrin e...

Turizëm kulturor në Durrës, vizitorët e huaj të interesuar për historinë e qytetit

Pushimet në Durrës nuk kanë më sezon! Ndonëse dita e fundit e shtatorit, kudo nëpër qytet gjen turistë. Shumica prej tyre e vizitojnë Shqipërinë për...

Basha takime në Tiranë: Të ardhurat e shqiptarëve, më të ulëtat në Evropë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës "Bajram Curri", ku bisedoi...

TË FUNDIT

Tensionet në Veri, Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherazi dhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim ministrin e...

Turizëm kulturor në Durrës, vizitorët e huaj të interesuar për historinë e qytetit

Pushimet në Durrës nuk kanë më sezon! Ndonëse dita e fundit e shtatorit, kudo nëpër qytet gjen turistë. Shumica prej tyre e vizitojnë Shqipërinë për...

Basha takime në Tiranë: Të ardhurat e shqiptarëve, më të ulëtat në Evropë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës "Bajram Curri", ku bisedoi...

Njësia e mjekësisë fetale, Demaliaj: Kapje në kohë e anomalive gjatë shtatzënisë

Materniteti Mbretëresha Geraldinë është pajisur me një njësi të re të mjekësisë fetale, e cila do t’iu vijë në ndihmë mjekëve që me anë...

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×