English

Berisha: Rama dhe Agaçi shkelmuan strategjinë e KE për trajtimin e mbetjeve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha akuzoi Edi Ramën dhe Engjëll Agaçin se kanë shkelmuar strategjinë e hartuar me financimin e KE për trajtimin e mbetjeve për të cilën u shpenzuan 4 milionë euro.

- Advertisement -

“Cili autoritet mund të hidhte në kosh shkresat zyrtare të agjencisë publike të prukurimeve të firmosura nga drejtori, Edmond Ahmeti, se kontrata me negociata të mbyllura është antiligjore, dhe se nuk ekziston në legjislacionin e Shqipërisë. Një akt të tillë kriminal ka kryer Edi Rama dhe Engjëll Agaçi. Askush tjetër nuk mund të bënte një shkelje të tillë, por edhe kjo mbrohet dhe injorohet nga SKAP-i i partisë,” – deklaroi Berisha.

Ai tha se i vetmi njeri që mund të lëvizë qeverinë quhet Edi Rama  dhe ndaj Dumani nuk i gjen dot pronarët fundorë të Inceneratorit të Tiranës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?