Berisha shpërthen në Kuvend: Kaos nëse Rama nuk i përgjigjet pyetjeve për McGonigal

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha akuzoi kryeministrin Rama për korruptimin e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së Charles Mcgonigal.

Gjatë mocionin debat në Kuvend, Berisha tha se opozita ka 13 pyetje për përfshirjen e kryeministrit Rama në çështjen McGonigal dhe paralajmëroi për kaos në vend nëse kryeministri refuzon të përgjigjet.

“I ka hyrë lepuri në bark dhe ka një frikë të tmerrshme se ka kryer krime të shëmtuara, kombëtare dhe ndërkombëtare. Mirë është të sillni një barrel këtu sepse i ka ra fuqia te këmbët. Ai sot bëri mirë që s’doli aty se nuk ka si të paraqitet aty para shqiptarëve me krimin e shëmtuar transatlantik që ka kryer. Jam këtu përr një sërë pyetjesh, janë 13 por duhet të jenë 130. Pa marrë përgjigje këto pyetje, Shqipëria do të ketë kaos, kaos dhe vetëm kaos. Përgjegjësia do të jetë mbi atë që pagoi vrasësin me pagesë të opozitës.

- Advertisement -

Zonja dhe zotërinj është e pashembull që një vend partner t’i rekrutojë kryezbuluesin një vendi që udhëheq NATO-n dhe botën e lirë”, tha Berisha.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

TË FUNDIT

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×