English

Berisha thirrje mbështetësve nga dritarja: Vazhdojmë të pamposhtur mosbindjen civile

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kryeministri Sali Berisha i cili prej 30 dhjetorit është vendosur në “arrest shtëpie” ka mbajtur mbajtur fjalën e tij për simpatizantët demokratë me anë të një mikrofoni e duke dalë në dritare.

- Advertisement -

Ai u bëri thirrje mbështetëve që të vazhdojnë aksionin me mosbindje civile, pasi sipas tij nuk ka gjë më të rëndësishme se përmbysja e Edi Ramës.

“Do të vazhdojmë të pamposhtur me mosbindje civile kundë kësaj diktature. Zoti të vret kur armikut nuk i thua armik. Jetojmë në një vend ku ligji shkelet çdo ditë dhe zëvendësohet me kushtetutën e Edi Ramës. Jetojmë në një vend ku 90% e gjithçkaje që krijohet vidhet dhe shpërdorohet nga Edi Rama.

A ka gjë më të madhe se së bashku të firmosim përmbysjen e kësaj diktature të dytë në këto 32 vite? A ka gjë më të madhe se ta kthejmë shqipërinë në dheun e Shqiptarëve dhe jo të Edi Ramës, Sorrosit…Duhet të ngrihemi me guxim është koha e guzimtarëve!”-tha  Sali Berisha.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?