English

Blinken falënderon Ambasadën Amerikane në Tiranë: Mbështetët reformën në drejtësi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari i Shtetit Antony Blinken ka falënderuar me anë të një postimi në platformën X (ish-twitter) ambasadën Amerikane në Tiranë, për mbështetjen e saj në reformën në drejtësi si dhe për angazhimin në strehimin e amigrantëve afganë.

- Advertisement -

“Faleminderit @USEmbassyTirana për punën tuaj të rëndësishme në prioritetet kyçe, nga ndihma për rivendosjen e mijëra aleatëve afganë te mbështetja e reformës së drejtësisë në Shqipëri dhe forcimi i partneriteteve tona ushtarake”,-shkruan Blinken.

Sekretari i shtetit ka zhvilluar disa takime këtë të enjte në Shqipëri, ndërsa tashmë është duke zhvilluar një takim  në kryeministri  me kryeministrin Edi Rama dhe me delegacionet e dy vendeve. Pas kësaj vizite, pritet që kryeministeri Rama dhe sekretari Antony Blinken të dalin në një konferencë të përbashkët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?