English

Braimllari: Opozita duhet të bashkohet, Basha nuk takonte Kryemadhin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari deklaroi se oopzita duhet të bashkohet për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama.

- Advertisement -

Në emisionin “Now” në “Euronews Albania”, Braillari u shpreh se protesta e 7 korrikut, është një përgjigje e shpejtë ndaj qeverisë dhe se opozita do të grumbullojë forcat në shtator.

“7 korriku nuk duhet konceptuar si vetëm thjesht si protstë një partie politike. Ka parti politike sepse e thirri zoti Berisha në një takim me shoqërinë civile, por është më e gjerë. Nuk dua ta mbes rolin e opozitës vetëm te protesta e 7 korrikut.

Pas korrikut vjen shtatori dhe të gjitha forcat e opozitës do të jenë në terren. 7 korriku është një përgjigje e shpejtë ndaj qeverisë. Opozita, PD, LSI dhe të gjithë faktorët duhet të bëhen bashkë”, theksoi ai.

Brahillari nënvizoi se ish-kryedemokrati Lulzim Basha kishte komplekse nga LSI-ja dhe nuk takonte kryetaren e kësaj force politike, Monika Kryemadhi apo aleatët.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×