Brenda 3 ditësh do të përcaktojmë datën e protestës, thotë Berisha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se brenda 3 ditësh, do të bëhet publike data se kur do të mbahet protesta e opozitës.

Gjatë fjalës së tij në mbledhjen me kryetarët e PD-së në rrethe, Berisha nënvizoi se krahas kësaj, do të ketë edhe protesta lokale.

Berisha u shpreh se çdo qytetar shqiptar duhet të shohë se Partia Demokratike është në këmbë për të mbrojtur interesat e tyre.

- Advertisement -

“Këto 2-3 ditë ne do të caktojmë datën e protestës së përgjithshme, por krahas saj do të ketë protesta të tjera, duhet të imagjinojmë dhe të parashikojmë të gjitha mjetet e mosbindjes civile. Nuk ka të ndalur. Ky e konsideron Shqipërinë një plaçkë të tij. Ky i konsideron intersat kombëtare, interesa personale të tij.

Ky ka vetëm një qëllim, pasurimin e tij të paligjshëm. Duhet të shohin fermerët shqiptarë, biznesmenët shqiptarë, shtresa e mesme e Shqipërisë, se jemi në këmbë dhe në sulm për të mbrojtur interesat e tyre”. theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

TË FUNDIT

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×