English

Breznica: Gjyqtarët në Kosovë të korruptuar, ose s’duan të japin dënimin e merituar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Breznica: Gjyqtarët e Kosovës ose janë të korruptuar ose s’duan të japin dënimin e merituar

- Advertisement -

Besarta Breznica nga rrjeti i grave në Kosovë është shprehur se gjyqtarët në Kosovë ose janë të korruptuar ose nuk duan të japin dënimin e merituar për personat që kryejnë vepra kriminale.

E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albani tregoi rastin kur një burrë sapo u lirua nga paraburgimi shkoi në shtëpi dhe vrau gruan.

“Të gjithë ata që kryejnë një vepër penale duhet të qëndrojnë në paraburgim deri sa  të merret vendimi final. Kemi pasur raste të shumta ku burri është liruar nga paraburgimi dhe në momentin që është liruar ka shkuar dhe ka vrarë gruan. Gjyqtarët tanë po u japin kohë shumë personave që të kryejnë krime.

Gjyqtarët tanë ose janë të korruptuar ose janë bërë 1 në dhunën në baza gjinore apo një me dhunën  në përgjithësi e nuk ju bën më përshtypje fare”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?