Bugaiski: Sulmi në Veri u orkestrua në Beograd, shërbimet sekrete serbe duan…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Janush Bugaiski komentoi në një intervistë për Euronews Albania, sulmet në veri të Kosovës. Sipas tij gjithçka ishte orkestruar nga shërbimi i sigurisë së Serbisë.

Në këndvështrimin e analistit ishte qeveria serbe ajo që donte të provokonte një përshkallëzim të mundshëm.

“Nuk do e quaja thjesht një sulm terrorist, mendoj se ishte një sulm shtetëror nga Serbia kundër Kosovës. Qartazi, sulmi u orkestrua nga qeveria serbe, nga shërbimi i sigurisë së Serbisë dhe qëllimi ishte të provokonte më tej tensionin dhe paqëndrueshmërinë dhe mendoj se ishte një provë për veprime të mëtejshme. Mendoj se është pjesë e një motivi përshkallëzimi që mendoj se Vuçiçi do e përdorte herë pas here për të minuar sovranitetin, pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës,” – u shpreh Bugaiski.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentoi të korruptojë policin rrugor për të shmangur gjobën, procedohet 28-vjeçari

Një 28-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Fierit pasi ka tentuar të korruptojë efektivin e rrugores me qëllim shmangien e gjobës. Policia tha se...

“‘Fatura’ të hapura me organet në Greqi”, gazetari: Pse nuk ekstradohet Laert Haxhiu

Një shkrim i gazetarit të njohur grek Vasilis Xito për “Esspresonews” ditën e sotme, i është kushtuar të shumëkërkuarit Laert Haxhiu. Veç fakteve të...

Kancelari Scholz premton të vazhdojë ndihmën financiare ushtarake për Ukrainën

Kancelari gjerman, Olaf Scholz premtoi të shtunën ndihmën e vazhdueshme financiare dhe ushtarake për Ukrainën ndërsa ajo përpiqet të pastrojë tokën e saj nga...

TË FUNDIT

Tentoi të korruptojë policin rrugor për të shmangur gjobën, procedohet 28-vjeçari

Një 28-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Fierit pasi ka tentuar të korruptojë efektivin e rrugores me qëllim shmangien e gjobës. Policia tha se...

“‘Fatura’ të hapura me organet në Greqi”, gazetari: Pse nuk ekstradohet Laert Haxhiu

Një shkrim i gazetarit të njohur grek Vasilis Xito për “Esspresonews” ditën e sotme, i është kushtuar të shumëkërkuarit Laert Haxhiu. Veç fakteve të...

Kancelari Scholz premton të vazhdojë ndihmën financiare ushtarake për Ukrainën

Kancelari gjerman, Olaf Scholz premtoi të shtunën ndihmën e vazhdueshme financiare dhe ushtarake për Ukrainën ndërsa ajo përpiqet të pastrojë tokën e saj nga...

Shiste kokainë në qytetin e Patosit, arrestohet në flagrancë 33-vjeçari

Një 33 vjeçar është arrestuar në flagrancë  në vijim të operacionit “Tempulli” pasi u kap me 53 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë. Veç sasisë...

Dënimi për vrasësit e Liridonës/ Eksperti: Kosova ka ligjet më të ashpra në rajon

Eksperti i sigurisë Nuredin Ibishi tha në një intervistë për Euronews Albania se vrasësit si porositësi ashtu edhe ekzekutori i Liridonës mund të dënohen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×