English

Çau kordonin e policisë, emigranti: Dua tokën time, s’ka rëndësi partia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një nga personat që çau kordonin e policisë tha për Euronews Albania se ishte emigrant dhe po protestonte jo në mbrojtje të Partisë Demokratike, por në mbrojtje të tokës së tij.

- Advertisement -

“Dua që të vihet drejtësi në Shqipëri, nuk ka rëndësi se kush është a PD, a PS, dua që të ketë drejtësi, e dua Shqipërinë, dua të jetoj në vendin tim,” – u shpreh i riu.

Ai tha se do vazhdonte të protestonte për të ardhmen e tij, ndërsa u shpreh se nuk e ka thirrur njeri në protestë dhe nuk e dinte si do vijonte gjithçka.

Pas përfundimit të fjalimit të kryeministrit Sali Berisha në protestën e 12 nëntorit, pati thirrje për të ndezur qirinj për të ndjerët që Partia Demokratike akuzon se janë vrarë nga shteti.

Nga kjo thirrje një numër i lartë protestuesish shkuan në drejtim të godinës. Ata çanë kordonin e policisë për të vijuar me ndezjen e qirinjve dhe hedhjen e bojës në dyert e kryeministrisë.

Kryeministria u blindua para se të niste gjithçka, ndërsa shtyllat ndriçuese u grasuan.

Në tarracat e institucioneve përgjatë bulevardit ka efektivë gjithashtu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?