Çerekfinalet e Champions League, Baku: Man City-Bayern, finale e parakohshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Një finale e parakohëshme”, kështu e ka cilësuar gazetari Ervin Baku përballjen e Bajern Mynihut me Manchester City-n. Ndeshja mes dy skuardave u caktua nga shorteu i hedhur mesditën e së premtes duke bëtrë që dy skuadrat të përballen në çerekfinalet e Champions League.

Këtë gjë gazetari enkonsideron si një fatkeqësi, pasi sipas tij skuadra fituese e kësaj sfide në finale do i duhet të përbvallet me një sfidë më të lehtë.

“Këtu kemi një finale të parakohshme që është Manchester City me Bajernin  Mynihut. Pra Pep Guardiola kthehet në Mynih. Nga ana tjetër fituesi i këtij çifti, Manchester City do përballet me Real Chelsea, ndërkohë në grupin tjetër kemi Benfica-inter dhe Napoli-Milan. Si të thuash duket një grup më i lehtë.

- Advertisement -

Në letër i ka dashur fati, por Interi me Benfica-n do e kedtë shumë të vështirë sepse Benfica e kryeson bindshëm kampionatin portugez, e kryeson me shumë pikë përpara dhe një kampionat që furnizon të gjithë europën me futbollistët e tij portugezë.

Nga ana tjetër kemi Realin që është i papërmbajtshëm, me 14 trofetë e tij dhe ka dhënë kandidaturën duke eleminuar bindshëm Liverpoolin në këtë tur me dy fitore. Pra do të jenë përballje të zjarrta, por siç thashë fatkeqësisht kemi një finale të parakohëshme”, -tha për Euronews Albania gazetari Ervin Baku.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

TË FUNDIT

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×