Supersfida Bayern-Man City, Champions League vë përballë sërish Chelsea me Realin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shorti i Uefa Champions League i hedhur mesditën e së premtes në Nion të Zvicrës ka prodhuar përballje spektakolare.

Në këtë fazë të edicionit është shmangur derbi i Madoninës, por sfida historike mund të rikthehet në gjysmëfinale nëse të dyja ekipet e Milanos ia dalin të kalojnë më tej.

Bajerni i Mynihut është vendosur përballë Manchester City të Pep Guardiolës, ndeshje që shenjon rikthimin e spanjollit në Allianz Arena. 6 herë janë përballur me njëra-tjetrën këto dy skuadra ku secila numëron nga 3 fitore. Chelsea ka rezultuar dhe një herë tjetër e pafat, ku shorti e vendosi përballë Realit të Madridit, çift që u përplasën dhe në sezonin e fundit.

- Advertisement -

Galaktikët kanë vetëm një fitore në përballjet me londinezët në Champions, ndërsa nga 4 përballje 1 është mbyllur në barazim. Interi do të ketë përballë skuadrën më pak favorite në letër për fitimin e trofeut, Benfican, teksa vjen pasi eliminoi në 1/8 Porton. Një ndeshje si ato të kampionatit Italian, por me shumë më tepër emocione do të jetë dhe ajo mes Milanit dhe Napolit.

Në gjysmëfinale, në rast kualifikimi Interi do të përballet me Milanin, për të rikthyer derbin e Madoninës në Champions League, që mungon prej sezonit 2004-2005.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Mbi 1 vit të ndarë, por jetonin bashkë”- Gazetarja: Si u vra shqiptarja nga burri

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në provincën Casterlfiorentino të Firences në Itali ku 35-vjeçarja me origjinë shqiptare Klodiana Vefa u ekzekutua...

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

TË FUNDIT

“Mbi 1 vit të ndarë, por jetonin bashkë”- Gazetarja: Si u vra shqiptarja nga burri

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në provincën Casterlfiorentino të Firences në Itali ku 35-vjeçarja me origjinë shqiptare Klodiana Vefa u ekzekutua...

Detyra shtëpie me ChatGPT, mësuesit: Po shkatërrohet mendimi kreativ i fëmijëve

Inteligjenca Artificiale çdo ditë e më shumë po bëhet pjesë e jetës tonë. dhe pikërisht është programi ChatGPT, ai i cili është bërë pjesë...

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×