Çështja “McGonigal”, analisti Papa: Në SHBA kërkohet dorëheqja e drejtorit të FBI-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Robert Papa deklaroi se teksa në Shqipëri, opozita kërkon dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama për shkak të çështjes”McGonigal”, në SHBA kërkohet dorëheqja e drejtorit të FBI-së.

Në një intervistë për Euronews Albania, Papa u shpreh se ky skandal, është i turpshëm për një vend si Shtetet e Bashkuara.

“Duket e habitshme në Shqipëri kur kërkohet dorëheqja e Ramës, ndërkohë që këtu kërkohet dorëheqja e drejtorit të FBI-së. FBI është një institucion, nga shtyllat e demokracisë amerikane, janë heronj, njerëzme intelekt, me rezultate të shkëlqyera nëpër shkolla, dy apo tre molla të kalbura nuk e hijëzojnë dot forcën e FBI-së.

- Advertisement -

Natyrisht, është e turpshme për një vend si Amerika, kjo që ka ndodhur. Për ne si shqiptarë, unë dhe si shqiptaro-amerikan, ajo që më shqetëson është kjo, krijohet një treshe; Sigurimi i Shtetit, bashkëpunëtori shqiptar, kryeministri shqiptar dhe favorizimi për rusët”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erdogan emëron për herë të parë një grua në krye të Bankës Qendrore të Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka emëruar këtë të premte Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara, si guvernatore të...

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

TË FUNDIT

Erdogan emëron për herë të parë një grua në krye të Bankës Qendrore të Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka emëruar këtë të premte Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara, si guvernatore të...

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×