‘Çudi e madhe dashuria e FBI-së me Sigurimin e Shtetit’, Murrizi tregon faktet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Myslim Murrizi shprehet i habitur për raportet e FBI-së me ish-funksionarët e Sigurimit të Shtetit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Murrizi u shpreh se ka një listë me emrat e 81 ish-funksionarëve, të cilët kanë fituar lotarinë amerikane.

Ndër të tjera, Murrizi nënvizoi se shoferi i ish-diktatorit, Enver Hoxha, por edhe ish-oficerët e sigurimit, punojnë në ambasadën amerikane.

- Advertisement -

“Çudi e madhe e dashurisë së FBI-së me Sigurimin e Shtetit. Unë kam bërë 8 vite më parë, një listë me 81 emra, ish-funksionarë të lartë të Partisë së Punës, që të gjithëve për çudi u qëlloi lotaria dhe një listë me 23 emra, nga shoferi i Enver Hoxhës, gjithë oficerat e sigurimit, të drejtorisë së dytë, që punojnë në ambasadën amerikane. Pra, je zhytur në llumhane, e ke bërë pis”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

TË FUNDIT

Gjermania dënon vrasjen e policit në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka shpërndarë qëndrimin e SHBA-së për vrasjen e një zyrtari policor në veri dhe ka thënë...

Reshjet e shiut përmirësojnë situatën e zjarreve në Qarkun Gjirokastër

Reshjet e shiut, të cilat mëngjesin e së dielës përfshinë zonën e Gjirokastrës përmirësuan situatën e vatrave të zjarrit në këtë Qark. Përgjatë ditëve...

Plagosje me thikë në Korçë

Një person ka mbetur i plagosur me thikë në Korçë të dielën. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit. Sipas informacioneve paraprake, konflikti mes dy...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

SHBA dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier i ka dënuar ashpër sulmet “e dhunshme dhe të orkestruara “ndaj Policisë së Kosovës, më 24 shtator në...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×