Çështja “McGonigal”, deputeti Sula i drejtohet Ramës: A e kalon dot oqeanin?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula thotë se drejtësia amerikane do të flasë për çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Nga foltorja e Kuvendit, Sula pyeti kryeministrin Edi Rama nëse mund të udhëtojë drejt SHBA-ve, pas publikimit të këtij skandali.

“Do flasë drejtësia amerikane dhe sigurisht që drejtësia amerikane nuk e ka me ngut, por jam i bindur që kartoni i kuq iu ka dalë dhe qeverisë suaj edhe kryeministrit. Nga kjo histori, kryeministri ynë, ose do fundoset ose do lartësohet.

- Advertisement -

Unë kam bindjen që i ka ardhur radha edhe kryeministrit. Pyetja ime, siç ia bëri Sali Berishës, Edi Rama. A e kalon dot oqeain kryeministri jonë tashmë, nesër, mbas disa muajsh apo vitesh?”, theksoi ai.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjykata europiane dënon Rusinë lidhur me helmimin e Navalnyt, ja gjoba që do paguajë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut (ECHR) e dënoi Rusinë më 6 qershor për dështimin në hetimin e duhur të helmimit të opozitarit...

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

TË FUNDIT

Gjykata europiane dënon Rusinë lidhur me helmimin e Navalnyt, ja gjoba që do paguajë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut (ECHR) e dënoi Rusinë më 6 qershor për dështimin në hetimin e duhur të helmimit të opozitarit...

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enriko Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×