Çështje e detit çoi Ramën në Presidencë? Takimi 3 ditë para vizitës në Greqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Rama ishte mëngjesin e kësaj të premteje në presidencë, ku mësohet se ka pasur një takim me Presidentint Bajram Begaj.

Gazetarja Eksiola Shehu, në një lidhje direkte për Euronenws Albania ka dhënë disa detaje nga ky takim. Ajo tha se zyrat e shtypit të kryeministrisë

“Zyrat e shtypit të kryeministrisë dhe Presidencës po tregohen hermetike deri sa njëri prej dy liderëve, Kryeministri apo Presidenti ndoshta do të ndajnë diçka përmes rrjeteve sociale, për takimin e  parë që kryeministri Rama zhvilloi këtë të premte në zyrën e presidentit Begaj. Takimi zgjati rreth 30 minuta, por të dyja zyrat e shtypit e konsiderojnë një takim rutinë.

- Advertisement -

Ndoshta në orët në vazhdim do dimë diçka më shumë rreth këtij takimi. Por edhe pse nuk kemi një informacion se cila është tema kryesore e diskutimit, duhet të theksoj se ky takim vjen tre ditë para se kryeministri Rama të nisë vizitën e tij në Greqi.

Ndoshta mund të jetë edhe një komunikim i zotit Rama me presidentin sa i takon çështjes së detit. Kujtoj se edhe Greqia edhe Shqipëria kanë rënë dakord që çështjen e detit ta çojnë në gjykatën ndërkombëtare të Hagës”,- tha gazetarja Eksiola Shehu.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Presidentja hungareze: Mbështesim Shqipërinë në procesin e integrimit në BE

Presidentja hungareze Katalin Novak është e pranishme në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Sipas protokollit ajo mbajti fjalën e saj në Kuvend, duke shprehur aty...

Sulmohen 2 shqiptarë në Mitrovicë

Dy shqiptarë janë sulmuar fizikisht nga disa serbë në Mitrovicë. Gazetari i Euronews Albania Xhemail Rexha raportoi se dy shqiptarët janë dhunuar fizikisht nga një...

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

TË FUNDIT

Presidentja hungareze: Mbështesim Shqipërinë në procesin e integrimit në BE

Presidentja hungareze Katalin Novak është e pranishme në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Sipas protokollit ajo mbajti fjalën e saj në Kuvend, duke shprehur aty...

Sulmohen 2 shqiptarë në Mitrovicë

Dy shqiptarë janë sulmuar fizikisht nga disa serbë në Mitrovicë. Gazetari i Euronews Albania Xhemail Rexha raportoi se dy shqiptarët janë dhunuar fizikisht nga një...

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×