Çfarë alternative ofron PD për bashkinë Vorë? Ja si përgjigjet zyrtari Kaboçi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfaqësuesi i PD në Vorë, Blerim Kaboçi tha për “Rinvot” se pse Indrit hoxha është zgjedhja më e mirë për Vorën. Sipas tij ai do të zgjidhë shumë probleme që ka deri më tani Vora.

“Partia Demokratike e ka qeverisur Bashkinë e Vorës për 16 vjet. Për këto vite nuk ka shumë kritika. Indriti besoj se do jetë në gjurmët e tij. Në këto 4 vitet e fundit nuk është bërë asgjë, as infrastrukturë, as ujë. Fushë Domja është komplet pa ujë, në verë e merr komplet Tirana. Indrit Hoxha nuk do prishi ato që ka rregulluar Partia Demokratike dhe do rregullojë disa gjëra të vogla që kanë prishur këta. Në Domje dhe Bërxullë janë disa gjëra të vogla, ndërsa në Vorë është një problem shumë i madh është rindërtimi, duhet bërë një audit i brendshëm se kush ka marrë para. A kanë marrë para familjet që kanë pasur vërtet nevojë? Po ashtu edhe punësimi është një problem shumë i madh”, -tha përfaqësuesi i PD në Vorë, Blerim Kaboçi.

LEXONI GJITHASHTU:

- Advertisement -
- Advertisement -

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×