Çmimi i kafes drejt rritjes, njofton kreu i Shoqatës së Bareve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Çmimi i kafes do të rritet shumë shpejt, ku një kafe pritet të kushtojë rreth 120 lekë.

Kështu njoftoi kreu i Shoqatës së Bareve dhe Restoranteve Enri Jahja, në emisionin Mirëmëngjes në Euronews Albania.

Jahja njoftoi se çmimi i kafes është rritur me 20% në bursë.

- Advertisement -

“Në mars-prill do të rritet me të paktën 30%”, u shpreh ai.

Ai tha se çmimi i kafes është rritur në bursë prej kohësh, por nuk është pasqyruar nga bizneset të cilat kanë mbajtur peshën.

“Ka dy rrugë, ose do të mbyllësh biznesin, ose do të rrisësh çmimin. Nuk ka rrugë tjetër”, u shpreh Jahja.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

TË FUNDIT

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×