Conte drejt largimit, lojtarët e Tottenham kërkojnë rikthimin e trajnerit Pochettino

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tottenham ka zhgënjyer edhe këtë sezon në Ligën e Kampionëve, aty ku u eliminua nga Milani me rezultatin në total 1-0. Londinezët po kalojnë një situatë jo shuëm të mirë dhe në kampionat, ndërsa nën akuzë është trajneri Conte.

Italiani duket se do të marrë përsipër peshën e dështimit, ndërsa veç kritikave nga pronarët e klubit, tashmë kundra i kanë dalë dhe lojtarët.

Sipas asaj çka raportojnë mediat britanike, futbollistët kanë kërkuar rikthimin në pankinë të trajnerit Mauricio Pochettino. Ish-mbrojtësi argjentinas, pas aventurës me skuadrën e PSG është pa ekip, ndërsa nuk do t’i përgjigjej negativisht një kërkese të londinezëve.

- Advertisement -

Kujtojmë se Pochettino ka drejtuar skuadrën e Tottenham në periudhën 2014-2019, ndërsa ngërçi që po kalonte skuadra bëri që drejtuesit e klubit të vendosnin për shkarkimin e tij.

Ikja e tij u pasua nga Jose Mourinho, Mason e më pas Nuno Espirito Santos, por asnjëri nuk mundi të kthente shkëlqimin tek kjo skuadër. Ardhja e Contes në vitin 2021 u cilësua një transferim që do të sillte fryte, por sërish nuk ndryshoi asgjë.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

TË FUNDIT

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×