Daci: Përdoruesit e dinë më mirë se policia se ku shpërndahet kokaina në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Glidona Daci thotë se përdoruesit e dinë më mirë se policia se ku shpërndahet kokaina në vendin tonë.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Daci u shpreh se në momentet e para, personi që e shpërndan lëndën narkotike, ia ofron atë falas përdoruesit.

Më pas, nëse përdoruesi krijon varësi, do detyrohet që ta blejë.

- Advertisement -

“Unë, për shembull, po të më thuash mua sot, do gjesh dikë që të shpërndajë drogë, do më duhet të marr policinë, kush është i skeduar dhe kush ka informacion që ta zbuloj se kush merret me shpërndarjen e lëndës narkotike. Përdoruesit i dinë shumë më mirë se unë dhe ti, e njohin shumë mirë njëri-tjetrin.

Në disa raste, në momentet e para, kur nis personi që bën shpërndarjen, fillimisht vetëofrohet, ta ofron nëse ti do apo jo ta provosh. Më pas, nëse ti e ble një herë, dy herë dhe krijon varësinë, ti do detyrohesh të shkosh dhe ta blesh gjithmonë. Por ka një problem, dozat e para jepen të mira, por jo me paracetamol apo me pleh kimik. Më vonë i bëjnë me aspirina, me paracetamol”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×