English

Deklarata e Dodik, Dritan Hoti jep alarmin: Duan të radikalizojnë Ballkanin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik deklaroi 3 ditë më parë se në këtë shekull “serbët duhet ta kenë një shtet të vetëm”, pjesë të së cilit, sipas tij, duhet të jenë edhe Kosova, Mali i Zi dhe Bosnje Hercegovina.

- Advertisement -

Eksperti Dritan Hoti komentoi në “Now me Erla Mëhillin” deklaratën e tij, duke thënë se qëllimi është të radikalizojnë Ballkanin e të kenë Serbinë e Madhe, gjë që sigurisht do të prodhonte reagim.

“Po pati radikalizim do të ketë reagim nga Kroacia, do të ketë reagim edhe nga hapësira shqiptare duke pasur parasysh pikë së pari reagimin e NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara. Ideja, në këto kushte, për të radikalizuar Ballkanin dhe sa e suksesshme do të ishte bota serbe, mua nuk më duket e arrirë, madje mund të transformohet në një boomerang tjetër për ta.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?