English

Denoncimi në RinVote: 20 veta të punësuar në kohë fushate në ujësjellësin Kukës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Halit Muçmata, kandidat për këshillin bashkiak i koalicionit “Bashkë fitojmë” në Kukës denoncoi në emisionin RinVote punësimet në kohë fushate në bashkinë Kukës.

- Advertisement -

Sipas tij, 20 persona janë punësuar në ujësjellësin e Kukësit gjatë kohës së fushatës për zgjedhjet e 14 majit.

“Çdo ditë futen njerëz në punë dhe iu bëhet ftesë njerëzve për tu punësuar, madje u ofron kërkesa hajde të bëj drejtor. vetëm te ndërmarrja ujësjellës kanalizime mund të jenë mbi 20 punonjës që janë të punësuar pikërisht këto ditët e fundit “, tha Muçmata.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×