Depozitat e karburantit në Ukrainë, në shënjestër të bombardimeve ruse

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusia ka vënë në shënjestër për bombardim depot e karburanteve në Ukrainë.

Ushtria e Ukrainës thotë se forcat ruse vazhdojnë sulmet me raketa në lagjet e banuara në të gjithë vendin, duke i fokusuar shënjestrat në depozitat e karburantit.

Ditët e fundit janë goditur depot e karburantit në disa qytete si kryeqyteti Kiev, Lviv, Rivne, Zhytomyr dhe Lutsk.

- Advertisement -

Ushtria ukrainase pretendon se njësitë ushtarake ruse po terrorizojnë popullsinë lokale në kryeqytetin Kiev, në qytetin Zaphorizhzhia në juglindje, Kherson në jug dhe Kharkiv në lindje duke plaçkitur, rrëmbyer dhe mbajtur peng civilë.

Këtë e raporton BBC, duke bërë me dije se megjithatë, nuk mund t’i verifikojë disa nga këto pretendime.

Megjithatë, faktike është se “disa civilë ukrainas po arrestohen pa arsye”.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

TË FUNDIT

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×