English

Deputeti i VV kritikon Ramën: Kosova ka qeverinë e saj! Pse reagove?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Enver Dugolli, deputet i Vetëvendosjes tha në një intervistë për Euronews Albania se deklarata e kryeministrit Edi Rama për vendosjen e KFOR në veri të Kosovës.

- Advertisement -

Sipas Dungollit, Kosova ka qeverinë e vet dhe institucionet e veta ligjbatuese për mbrojtjen e rendit dhe sigurisë.

“Kosova është shtet dhe ka institucionet e veta, ka policinë e vet që kanë mandat ligjor të kujdesen për rendin, ligjin dhe sigurinë. Ajo deklaratë për marrjen e kontrollit nga KFOR është problematike, sepse është e paqartë. Prezenca e KFOR nuk na pengon, madje është e mirëseardhur, por kontrolli është në duart e qeverisë, dhe nuk bëhet fjalë të kthehemi prapa”, tha deputeti i VV.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×