Detyrim paraqitje për të shoqëruarit nga protesta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prej 5 ditësh, në Shqipëri protestohet kundër rritjes së çmimeve. Qytetarët janë mbledhur kryesisht në Tiranë, ku ka pasur një numër masiv njerëzish nga zona të ndryshme.

Ndonëse nuk pati rezistencë të fortë në momentin që policia bëri thirrje për lirimin e rrugëve, forcat e rendit bënë shoqërimin e disa të rinjve.

Për të gjithë të arrestuarit në ditën e dytë të protestës është marrë masa e sigurisë “detyrim paraqitje”, përveç një personi me probleme të shëndetit mendor, ndaj të cilit nuk është marrë asnjë masë.

- Advertisement -

Ndërkohë, një pjesë e protestuesve të ndaluar ditët e fundit janë liruar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

2 COMMENTS

  1. Kjo eshte diktatura! E cdo dite do behet me e forte sic po e lejojme te behet! Largojini o njerez keto ndyrsira te vjetra nga politika. C’pune kane akim Rama e Berisha ne kte vend?! Pak zi e mjerim kane mbjelle deri tani?!

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

TË FUNDIT

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Putin ultimatum ministrit të Mbrojtjes: Ndalni kundërofensivën deri në tetor

Presidenti rus Vladimir Putin dëshiron që kundërofensiva ukrainase të ndalet deri në fillim të tetorit dhe ka udhëzuar ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu...

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×