English

Dhjetëra makina Policie| Blinken mbyll vizitën në Tiranë, largohet drejt Rinasit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka mbyllur vizitën e tij më Tiranë dhe është larguar drejt Rinasit, teksa automjeti me të cilin ai udhëton shoqërohet nga një eskortë e përbërë prej dhjetëra makinash dhe furgonësh të Policisë.

- Advertisement -

Blinken pritet të Shkojë në Gjermani, Mynih, ku pritet të zhvillojë takime të rëndësishme lidhur me sigurinë.

Gjatë vizitës së tij, Blinken zhvilloi takime me presidentin Bajram Begaj, kryeministrin Edi Rama, krerët e institucioneve të drejtësisë, përfshi kreun e SPAK, Altin Dumanin, si dhe me ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Igli Hasani.

Po ashtu Blinken dha dhe një sërë mesazhesh të rëndësishme gjatë vizitës së tij, ku foli për Reformën në Drejtësi, tensionet Kosovë-Serbi, luftën në Ukrainë, etj.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?