English

Dokumentar për eksodin dhe tragjendinë e Otrantos, shqiptarët në lot në Milano

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me shqiptarët e Italisë në Milano.

- Advertisement -

Para bashkëkombasve tanë, u publikua një dokumentar në lidhje me eksodin e viteve ‘90 dhe tragjedinë e Otrantos.

Kjo ka bërë që emigrantët në sallë të shpërthenin në lot duke kujtuar vështirësitë me të cilat janë përballur gjatë këtyre viteve.

Kujtojmë se pak ditë më parë, Rama zhvilloi edhe një takim me shqiptarët e Greqisë në Athinë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?