English

“Dordolecët” e Vuçiç dhe Putin digjen në karnavalet e Kroacisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Dordolecët” e presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe presidentit rus Vladimir Putin u dogjën gjatë karnavalit të 211-të në Kaštel Stari në Kroaci më 13 shkurt.

- Advertisement -

“Zjarri” ishte pjesë e paradës që zhvillohet çdo vit në këtë pjesë të Dalmacisë, ku pjesëmarrësit djegin kukullat e personaliteteve të ndryshme.

Portali kroat Index ka shkruar për djegien e kukullave të liderit në rubrikën “Revista”. Në tekstin e tyre shkruhet se “trungu” i sivjetshëm përfaqësohej nga Vuçiç dhe Putin dhe përshkruhet se si ata “u ulën mbi gomarë me shprehje fytyre të zemëruar, e më pas u zhdukën në flakë”.

Vitin e kaluar, kukullat e presidentit kroat Zoran Milanoviç dhe kryeministrit Andrej Plenkoviç, të cilat u shfaqën në një aeroplan të rrëzuar, u dogjën në Kaštel Stari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?