Dritan Zagani: Punoj në Zvicër, marrë rrogë sa dy ministra shqiptarë…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani tha në një intervistë për Euronews Albania se lufta reale kundër kultivimit të kanabisit në Shqipëri shumë pak ka ndryshuar nga viti 2016.

Sipas tij, interesat e atyre që drejtojnë është që situata të jetë kështu siç është pasi sjell përfitime të mëdha për ta.

Ai tregoi se në Zvicër, ku jeton si azilant pas largimit nga Shqipëria, paguhet sa dy ministra shqiptarë dhe s’i ngel asgjë në fund të muajit ndërkohë që në Shqipëri, me lekët e fituara nga droga ngrihen pallate dhe hotele me 5 yje.

- Advertisement -

“Punoj në Zvicër, marr rrogën sa dy ministra shqiptarë dhe s’më ngelet asgjë në fund të muajit, shqiptari thotë punova 6 muaj në emigracion dhe ngre hotelin me 5 yje. Problemi qëndron sa është vullneti për atë që flitet, për mua është një  farsë, edhe ajo që thonë ndërkombëtarët”, tha Zagani.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

TË FUNDIT

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×