English

“Duhen më shumë hotele në Jug”, Bedinaj: T’i paraprijmë ndërtimit të aeroportit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vasil Bedinaj, kreu i Operatorëve Turistikë për Jugun tha në një intervistë për Euronews Albania se ka Jugu ka kërkesa që i kapërcejnë kapacitetet aktuale akomoduese.

- Advertisement -

Sipas tij, duhen më shumë hotele në Jug që t’i paraprijnë ndërtimit të aeroportit të Vlorës.

“Durrësi dhe Vlora do të ketë në miks të turistëve, ardhja e spanjollëve, belgëve, gjermanëve italianëve është diçka pozitive. Kjo është punë e operatorëve që e kanë promovuar, paketa dhe cilësia e shërbimit është shumë më e mirë. Kemi pasur polakët, çekët dhe vendet lindore, vitet e fundit kemi pasur qasje të Evropës Qendrore. Nuk ndikohemi nga mosardhja e rusëve pasi një treg zëvendësohet me një tjetër. Ajo që kërkojmë është që të ndërtohen sa më shumë hotele dhe resorte në Jug se përfundimi i i aeroportit do na gjejë të papërgatitur për numrin e shtretërve, nuk kemi struktura akomoduese të mjaftueshme”, tha Bedini.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×