Duka jep lajmin e mirë: Ja kur do të kthehet Armando Broja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fitorja e merituar ndaj Poloisë në “Air Albania”, ka bërë që mundësia e pjesëmarjes së Shqipërisë në Euro 2024 në Gjermani, të jenë më afër se kurrë.

Por ende kombëtarje duhet të marrë rezultate pozive në tre ndeshjet e mbetura për të siguruar biletën e shumëpritur për në Europian.

I ftuar në Euronews Albania presidenti i FSHF-së Armando Duka tha se entuziazmi për fitoren ndaj polakëve duhet të konkludojë me një kualifikim.

- Advertisement -

Ai dha lajmin e mirë se në tetor, përballë Çekisë në Tiranë pritet të rikthehet dhe talenti i kombëtares Armando Broja.

I pyetur nga gazetarja Esmeralda Mulaj se a do të na bashkohej  Broja në ndeshjet e mbetura tw Euro 2024, Duka tha se Broja e ka përfunduar fazën e rikuperimit dhe presim që t’i bashkohet ekipit në tetor.

“Broja ka përfunduar fazën e rikuperimit, presim që në këtë javë të jetë në bankinë me Çelsin, domethënë i gatshëm për tu kthyer në fushë. Normalisht duhet të  rikthehet në tetor për ndeshjen e Çekisë. Është një vlerë e shtuar për ne, një nga futbollistët më të mirë shqiptar kështu që do të na ndihmojë në ndeshjen më Çekinë dhe në dy ndeshjet e tjera” – tha Duka.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×