English

Dyrnjaja: Balla mund të jetë kandidat për PS, Veliaj mund të shkojë si “PD e Bashës”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Denis Dyrnjaja, ka lëshuar deklaratën e fortë duke thënë se Taulant Balla mund do të jetë kandidat për të marrë PS.

- Advertisement -

Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ai theksoi se Balla në raport me  Erion Veliajn nëse ky i fundit nuk është në krye të Bashkisë, është më i favorizuar.

“Mendoj se nëse Balla do të vijojë karrierën e tij politike dhe institucionale, duke pasur kujdes dhe duke ruajtur marrëdhëniet me kundërshtarët, kam përshtypjen që përveç Berishës që është ‘non grata’ dhe nuk e dimë se çfarë raporti do të krijohen me SPAK, por kam përshtypjen se Balla do i ketë ndryshe relatat politike me opozitën. Sipas meje Balla do të  jetë Ministër i Brendshëm i Jashtëm i Shqipërisë, pra do bëjë diplomaci në Ministrinë e Brendshëm. Gjërat do i ketë fleksibël, do të ketë një raport elastik me të gjithë. Nëse Balla do të ketë rrugëtim normal në politikë, pa surpriza, do të jetë një nga kandidatët më të fortë për të marrë PS. Nëse Veliaj krijon flukse në raporte interesa, Balla ka rrashtin e PS. Nëse Erion Veliaj nuk e ka PS nga mbrapa, do ta kuptoni që do të shkojë si PD e vulës . Taulant Balla në raport me Veliajn pa Bashkinë është më i favorizuar”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?