E habitshme! Në Kinë po zgjedhin robotët për partner, madje dhe po martohen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Edison Myrteza tha se tashmë në Kinë ka njerëz që preferojnë të lidhen apo edhe të martohen me robotë.

  • Ai tha për emisionin “Good Morning Albania”, se tashmë qeveria Kineze ka menduar edhe për inteligjencën emocionale të robotëve dhe se ata tashmë duken si njerëz të vërtetë.

“Qeveria kineze duket se ka menduar edhe për emoicionin e ndjesisë që një robot mund ti japi një personi. Jo vetëm në aspektin teknologjik që je duke folur me një robot dhe kaq. Duket se robotët po kthehen ën të dashura për njerëzit.

Nga disa informacione që unë kam këtu në kinë, është se disa persona kanë preferuar që më tepër të lidhen apo të martohen në mënyrë zyrtare me robot, ku vajza ka pasur ndjesi nga mënyra e të përkëdhelurit, mënyra e të folurit, zëri e madje deri te akti seksual. Pra duket sikur ka pasur vërtet një partnerë personi me të cilin është martuar.

- Advertisement -

Qeveria kineze duket se nuk ka investuar vetëm në krijimin e  një teknologjie në krijimin e një roboti dhe kaq, por duket si një person i vërtet. Mënyra e të prekurit, lëkura, flokët, sytë, zëri, lëvizja e buzëve, duket sikur ke një person pranë vetes”, tha për Euronews Albania gazetari Edison Myrteza.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

TË FUNDIT

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sulmi terrorist në Turqi, ja kush e mori përgjegjësinë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka pranuar se ka kryer sulmin terrorist të ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Ankara të Turqisë. Kjo...

Sulmi në Veri, Sveçla: Ka më shumë terroristë serbë të vrarë se shifra zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi për mediat se mund të ketë më shumë terroristë serbë të vrarë në veri. “Aksioni...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×