English

“E lumtur dhe krenare”, Luiza Gega flet pas suksesit në Europianin e Atletikës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Luiza Gega, ka rrëmbyer një tjetër fitore në Europianin Ekipor të Atletikës që po zhvillohet në Poloni. 34-vjeçarja ka shkëlqyer në garën e 3 mijë metrave me pengesa, ku ka zënë vendin e parë, ndërsa ka vendosur një kohë rekord e konkretisht 9 minuta e 17 sekonda.

- Advertisement -

Ajo ishte e ftuar në një lidhje direkte për “Kubin Sportiv” në Euronews Albania këtë të enjte ku ka folur për emocionet dhe pritshëmritë e saj.

“Jam e lumtur dhe krenare për atë që unë përfaqësoj”,-tha sportistja.

Luiza Gega është shprehur shpresëplotë se ka për të pasur kohën më të shpejtë në të gjitha ligat e këtij kampionati, pasi ditën e sotme ia ka kaluar edhe asaj që konsideronte si konkurrenten më të fortë.

“Sot theva rekord kampionati të këtij lloj aktiviteti, pra që do të thotë se është koha më e shpejtë e të gjitha ligave, pra pavarësisht se unë marr pjesë në ligën e tretë, performancë-rezultati që unë arrij është më i mirë se të gjithë sportistët që kanë marrë pjesë ndonjëherë në këtë lloj kampionati.

Unë besoj shumë se do jem koha më e shpejtë e të gjithë ligave edhe në këtë kampionat, pasi edhe konkurrentja që kisha më të fortë, nuk arriti të kapte kohën që unë kapa sot. Jam vërtet shumë e lumtur sot, pasi thuhet se marrja e medaljeve do të bëhet në bazë të kohës, kush arrin kohën më të shpejtë pavarësisht se çfarë lige është”-tha Luiza Gega.

Luiza Gega tha gjithashtu se nga federata europiane është komentuar shumë fakti që ajo ka arritur 11 fitore dhe nëse ajo fiton dy gara do të cilësohet si sportistja më e suksesshme që ka marrë pjesë në Europianin e Atlantikës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?