E zbulon gazetari, si e planifikoi Basha skenarin për të qenë ende kryetar i PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Sami Neza tha në emisionin Now në Euronews Albania se plani i Bashës për të mos u çregjistruar si kryetar i PD është edhe djallëzi edhe logjikë e ftohtë.

Neza u shpreh se pas dorëheqjes së Bashës, partia që tashmë përfaqësohej nga Alibeaj kishte një vit kohë që të mblidhet Kuvendin Kombëtar dhe të vendoste për zgjedhjen e kryetarit të ri gjë që nuk e bëri.

Sipas tij, Basha dhe Alibeaj arritën ta çonin Partinë Demokratike në këtë situatë të vështirë para zgjedhjeve përmes trukeve të gjykatave të ndihmuar edhe nga qeveria.

- Advertisement -

“S’kanë bërë asgjë për 1 vit dhe kjo kohë për një parti të madhe si PD ka qenë e mjaftueshme për të ngritur strukturat. Ata s’kishin kapacitete njerëzore për të zhvilluar aktivitete. Ndoqën një procedurë ligjore në gjykatë që është djallëzi, për të penguar pjesën tjetër të PD për të hyrë në zgjedhje në standarde ligjore. Procesi nuk është vonuar për shkak të Bashës apo Alibeajt, por për shkak të trukeve në gjykatë përmes ndikimit të qeverisë. Pas Bashës dhe Alibeajt, atyre që u interesonte që situata në PD të ishte kështu është qeveria”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

TË FUNDIT

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×