“Efekt të menjëhershëm”, gazetari: Droga xhelatinoze nga Kanadaja, 3 mijë lekë boçja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Igli Çelmeta tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euroneës Albania se antidroga e Tiranës kishte hetuar për 6 muaj lidhur me futjen e një lloji të ri droge në treg, që kishte krijuar probleme edhe për vetë përdoruesit.

Ai tregoi se droga xhelatinoze që vinte nga Kanadaja transportohej në konserva dhe konsumohet përmes përtypjes.

Një boçe nga ajo droge kushton 30 mijë lekë të vjetra dhe jep efekte të menjëhershme te përdoruesit, tregoi gazetari.

- Advertisement -

“Në bazë të informacione të antidrogës nisi një hetim mujor dhe pasi zbuluan këtë lloj droge me agjentë të infiltruar derisa goditën këto grupe kriminale që pikat e shpërndarjes i kishin në klubet e natës dhe në shkolla. Futja në treg e llojit të ri të drogës që kishte krijuar problem edhe te vetë përdoruesve”, tha gazetari

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...

Bien fitimet e Spotify, kompania suedeze largon nga puna 1500 punonjës

Spotify kompania më e madhe sa i përket shërbimit të transmetimit muzikor ka njoftuar të hënën një reduktim të stafit me "rreth 17%", e thënë ndryshe...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

TË FUNDIT

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...

Bien fitimet e Spotify, kompania suedeze largon nga puna 1500 punonjës

Spotify kompania më e madhe sa i përket shërbimit të transmetimit muzikor ka njoftuar të hënën një reduktim të stafit me "rreth 17%", e thënë ndryshe...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...

Flet babai i Naim Murselit: Ta dija që e kishte bërë evlati im, ai s’do ishte gjallë

Babai i Naim Murselit, tha se pas arrestimit të djalit të tij, ai nuk ka pasur asnjë kontakt me djalin e tij që pas...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×